• Príklady dobrej praxe

• V spolupráci s našimi bývalými študentmi sme pripravili krátke diskusné hodiny na tému „Neboj sa vycestovať za poznaním a skúsenosťami do zahraničia v rámci štúdia, odbornej praxe alebo  dobrovoľníctva. Cieľom tohto stretnutia bolo predovšetkým podporiť a pozitívne motivovať našich študentov v ich ďalšom vzdelávaní a osobnom rozvoji.  Veríme, že takéto príklady dobrej praxe môžu slúžiť študentom aj ako inšpirácia na pozitívne zmeny v ich pohľade na ich ďalšiu profesionálnu kariéru.

• Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 15. februára 2023 sa v Slanickej osade konalo krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Našu školu reprezentovala žiačka Laura Smolko z II. B triedy, ktorá sa umiestnila na 3. mieste. Gratulujeme k peknému umiestneniu.

V dňoch 6. 2. - 10. 2. 2023 sa žiaci prvého ročníka zúčastnili lyžiarskeho a snoubordoveho výcvikového kurzu v lyžiarskom stredisku Skipark Kubínska hoľa. Tento rok nám počasie prialo a podmienky boli  výborné. Žiaci si  zdokonalili svoje zručnosti v zimných športoch.

• Euroscola 2023

Euroscola je medzinárodný projekt určený stredoškolákom, ktorí za pomoci svojich pedagógov organizujú podujatia na témy súvisiace s Európskou úniou. Cieľom projektu je diskutovať a dozvedieť sa viac o smerovaní, úspechoch a problémoch, ktorým čelí Európska únia, a možnostiach, ktoré prináša mladým ľuďom.

Svoje projekty môžu školy prihlásiť do národnej súťaže. Tento rok sa so svojim projektom do súťaže prihlásila aj naša škola. V piatok, 10. februára, Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku vyhlásila víťazov súťaže, medzi ktorých patrí aj naša škola. V silnej konkurencii 28 škôl z celého Slovenska sme obsadili krásne šieste miesto. V priestoroch Domu Európskej únie v Bratislave si prevzali žiačky školy z rúk vedúceho Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku Roberta Sermeka ocenenie a odprezentovali náš projekt. Na slávnostnom vyhlásení víťazov sa osobne zúčastnili aj poslanci Európskeho parlamentu: Vladimír Bilčík, Ivan Štefanec a Michal Wiezik, na diaľku sa študentom prihovorili Robert Hajšel a Martin Hojsík.

Víťazné školy budú mať možnosť zúčastniť sa pracovného dňa Euroscola v Európskom parlamente v Štrasburgu a vyskúšať si prácu poslancov EP.

• 57. ročník súťaže v spracovaní informácií na počítači krajské kolo

Dňa 8. februára 2023 sa konalo krajské kolo súťaže v spracovaní informácii na počítači. Organizátorom súťaže  bola SOŠ podnikania a služieb v Námestove. Súťaž sa už uskutočnila prezenčnou formou. Zúčastnilo sa jej 9 škôl  v pôsobnosti ŽSK a 23 súťažiacich.

V disciplíne písanie na počítači v rýchlosti a presnosti, sa náš žiak, Tomáš Murín z II. B tried,y umiestnil na 4. mieste a postupuje do celoslovenského kola súťaže, ktoré sa uskutoční na Obchodnejakadémii v  Seredi, v dňoch 21. 03. - 23. 03. 2023.
            V kategórii wordprocessing školu reprezentovali žiaci: Jakub Brišák, III. B, Tomáš Murín, II. B a Lenka Matečková, III. B. Výsledky z tejto kategórie budú spracované o dva týždne.
            Ďakujeme žiakom za vzornú reprezentáciu školy a postupujúcemu v disciplíne odpis na PC prajeme v celoštátnom kole veľa úspechov.

• Show your talent

• Žiaci našej školy sa zapojili do projektu Show your talent. Ich úlohou bolo vymyslieť aktivitu, ktorou by zlepšili naše mesto. Rozhodli sa zorganizovať pomoc pre ľudí bez domova, v záchytnom centre nocľaháreň Šanca. Zorganizovali zbierku oblečenia, do ktorej zapojili celú školu aj rodičov. Žiaci sa zoznámili s osudmi ľudí, ktorí tam žijú a mali šancu si obzrieť aj ich skromné príbytky.

• Prednáška o prevencii  užívania návykových látok
          • Prednáška o prevencii užívania návykových látok

• Dňa 8. 1. 2023 sa žiaci 2. a 3. ročníka zúčastnili prednášky zameranej na prevenciu návykových látok, a to hlavne drog, kofeínu a nikotínu. Žiaci boli tiež upozornení na škodlivosť  energetických nápojov a žuvacieho tabaku. Veríme, že toto podujatie prispeje k prevencii sociálno patologických javov u našich žiakov.

• video

Dňa 3. februára 2023 sa na Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne konal ,,Deň otvorených dverí“. V tento deň sme na pôde našej školy privítali  žiakov 9. ročníka základných škôl z celej Oravy, ktorí si prišli pozrieť priestory a oboznámiť sa s možnosťami štúdia.

Hneď po príchode boli všetci návštevníci srdečne privítaní a v sprievode našich pedagógov a žiakov absolvovali prehliadku školy. V spoločenskej miestnosti im bola premietnutá grafická prezentácia o škole, vo vybraných triedach sme prezentovali ekonomické a finančné poradenstvo, účtovnícke a daňové služby, administratívne a korešpondenčné zručnosti. V jazykovej učebni mali možnosť nahliadnuť do výučby cudzích jazykov.

Veríme, že sme splnili očakávania návštevníkov a odniesli si od nás veľa pekných zážitkov.

• Úsmev prosím !

• Dňa 2. februára 2023 v poobedňajších hodinách sa na štvrtom poschodí našej školy uskutočnila akcia, ktorú organizovali žiaci zapojení do projektu Show Your Talent, spolu s neziskovou  organizáciou Úsmev prosím.

Podujatie bolo zamerané na spríjemnenie poobedia detí s Downovým syndrómom prostredníctvom rôznych aktivít. Deti dostali ako darček tričko, ktoré si samy vymaľovali  a odchádzali v nich neskôr domov. Všetci sme spoločne strávili pekné a usmiate poobedie.

• Zábavno-súťažné podujatie v školskom internáte

• Žiaci IV. výchovnej skupiny, Soňa Grofčíková, Nikola Sirotová a  Andrej Hurťák, zorganizovali pod vedením pani vychovávateľky Mgr. Vilčekovej zábavno–súťažný program pre svojich spolubývajúcich v školskom internáte. Podujatie sa uskutočnilo 25. 01. 2023. Obsahom boli rôzne zaujímavé úlohy, v ktorých žiaci prejavili nielen svoju súťaživosť, ale aj spoluprácu. Súťažiaci boli rozdelení do desiatich družstiev. Jedno družstvo vytvorili aj pani vychovávateľky. Večer bol plný veselosti a dobrej nálady.