• Slávnostné ukončenie školského roka

• 30. júna 2022 sme slávnostne ukončili školský rok 2021/2022. Triedni učitelia na triednických hodinách  urobili analýzu výchovno-vzdelávacieho procesu a ocenili študentov, ktorí dosiahli úspechy v oblasti prospechu, dochádzky a reprezentovali školu v rôznych súťažiach na krajskej, národnej a medzinárodnej úrovni. Úspešným žiakom boli odovzdané odmeny.

Letné prázdniny sa začínajú v piatok 1. júla 2022, nástup do školy pre žiakov bude v pondelok 5. septembra. Viac informácií o začatí školského roka a organizácii nového školského roka nájdete na našom webe.  Všetkým želáme pekné leto.

• Leto s knihou v anglickom jazyku

• Vďaka projektu nadácie Tesco “Vy rozhodujete, my pomáhame” a ich finančnej podpore mohla naša škola nakúpiť beletriu v anglickom jazyku, a tým motivovať žiakov k čítaniu cudzojazyčnej literatúry. Výber titulov sme nechali na samotných žiakoch a tí z nich, ktorí prejavili záujem, už na letné prázdniny odchádzali s knihou v ruke.

• Návšteva z Čadce

• Dňa 28. júna nás navštívili zástupkyne školského parlamentu OA Čadca. Pri spoločnom posedení v priestoroch našej školy sme si vymenili skúsenosti z fungovania školského parlamentu a navzájom sa inšpirovali k príkladom dobrej praxe. Využili sme aj možnosť stretnúť sa s predsedom mládežníckej organizácie Mladiinfo, ktorá pôsobí v priestoroch našej školy, Ondrejom Mäsiarom.

• Súťaž tried - životné a pracovné prostredie

• Od marca do júna prebiehala na našej škole aktivita „Poriadok v triede“, ktorú organizoval školský parlament. Cieľom aktivity bolo motivovať žiakov k poriadku v triedach, ale aj k celkovému prostrediu na škole a v okolí školy. Žiaci počas týchto mesiacov plnili úlohy zamerané na poriadok v triede, separovanie zberu, výzdoby násteniek, zapojili sa do Dňa zeme a mnohých iných aktivít. Najviac bodov získala trieda III.A, a tak si vybojovala ako cenu opekačku pre celú triedu. Na druhom mieste sa umiestnila I.A trieda, ktorá ako cenu získala tortu. Výhercom gratulujeme.

• Kontraktačný deň cvičných firiem

• Dňa 12.05. sa druhý ročník zúčastnil kontraktačného dňa cvičných firiem, ktoré organizovali žiaci III.B. a IV.B. Študenti cvičných firiem odprezentovali svoje cvičné firmy Sweet Food Delivery s.r.o. a Deli-track s.r.o. Žiaci zažili fungovanie cvičných firiem, oboznámili sa s ich štruktúrou a spoznali náplň jedného z voliteľných predmetov tretieho ročníka.