• Tvoríme pre radosť

Dňa 27. septembra 2023 si žiaci tretieho ročníka v predmete cestovný ruch vyskúšali aktivitu, ktorú môžu ponúknuť zákazníkom v cestovnom ruchu ako jednu zo služieb.

Vytvorili si korálkové náramky pre seba a svojich blízkych. Využili ponuku voľnočasového ateliéru Dielnička u Florina, ktorý sa v súčasnosti  nachádza na štvrtom poschodí našej školy. Pani Lenka Vavrečanová majiteľka ateliéru, žiakom priniesla minerály, korálky, prívesky - všetko tak, aby odišli s vlastným originálnym šperkom.

Spolu načerpali novú energiu, zrelaxovali a získali aj informácie o podnikaní v malom.

• Erasmus+ Job Shadowing na Obchodní akademii v Liberci

Riaditeľka školy sa spolu s pani zástupkyňou pre výchovu a vzdelávanie zúčastnili pobytu v Liberci zameraného na Job Shadowing (tieňovanie) procesov a riadenia školy. Okrem výmeny skúseností a poznatkov z riadiacich činností, mali možnosť porovnať jednotlivé školské systémy, pozrieť si priebeh hodín v odborných ekonomických predmetoch a urobiť následnú spätnú väzbu. Súčasťou stáže bola aj návšteva troch zahraničných podnikov, v ktorých naši žiaci vykonávajú zahraničnú prax. V jednotlivých podnikoch sa oboznámili s vedením, organizáciou práce, organizačnou štruktúrou a prebiehajúcimi procesmi. Pridanou hodnotou pobytu bola prehliadka mesta Liberec, Múzeum skla v Jablonci a návšteva zámku Frýdlant.

• Burza stredných škôl

Dňa 19. septembra 2023 sa  konala Burza stredných škôl v Námestove. Predmetom burzy bola prezentácia obchodnej akadémie  pre budúcich záujemcov o štúdium. Ďakujeme  našim študentom za reprezentáciu školy na takmer profesionálnej úrovni pod vedením pani Országhovej.

• Medzinárodný e-Twinning seminár

V dňoch 6. – 9. septembra 2023 sa v poľskom meste Gdyňa konal poľsko-česko-slovenský e-Twinning seminár  „Študent ako tvorca, hodnotiteľ a konzument digitálneho obsahu“. Hlavným cieľom seminára bolo oboznámiť účastníkov s inovatívnou formou vzdelávania prostredníctvom eTwinningu a s postupnými krokmi, ako založiť medzinárodný projekt. Účastníci mali možnosť navštíviť aj EuroSkills 2023 – majstrovstvá Európy v manuálnych a odborných zručnostiach mladých ľudí, v blízkom meste Gdaňsk.

Medzinárodného semináru sa zúčastnili aj pedagógovia našej školy, ktorí nadviazali spoluprácu so školami - Soukromá střední odborná škola ochrany osob a majetku Karviná z Českej republiky a Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy  z Poľska. Spoločne založili projekt „EÚ v škole - Unia Europejska w szkole”, na ktorom budú študenti našej školy pracovať počas celého školského roka. Ak máte aj vy záujem byť súčasťou nášho projektového tímu, radi vás privítame medzi nami!

• Kurz ochrany života a zdravia

Začiatkom septembra sa konal ,,Kurz ochrany života a zdravia", zameraný na rozširovanie vedomostí a praktických zručností na ochranu zdravia a života. Kurz prebiehal formou praktických cvičení a prednášok o poskytovaní prvej pomoci, civilnej a protipožiarnej ochrane. Prostredníctvom kurzu sme sa zapojili do aktivít Európskeho týždňa športu, a to v duchu kampane #BeActive, ktorá má nabádať k pohybu. Naši žiaci formou turistických prechodov spoznali okolie Dolného Kubína a na raftoch splavili rieku Orava. Na základe daných aktivít si žiaci zlepšili schopnosti tímovej spolupráce.

• „Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2023“

• Obchodná akadémia vyhlasuje školské kolo súťaže „Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2023“.

Cieľom súťaže je originálnou formou zviditeľniť finančnú pomoc zo štrukturálnych fondov EÚ v regiónoch, resp. vo vašom blízkom okolí, meste, či obci. Cieľom súťaže je aj podpora tvorivosti mladých ľudí, vytvorenie možnosti prezentovať svoje schopnosti, talent.

Súťaže sa môžu zúčastniť študenti všetkých ročníkov, ktorí spracujú videospot o projektoch, realizovaných s finančnou pomocou zo štrukturálnych fondov EÚ. Rozsah videospotu je  maximálne 30 sekúnd. Povolené formáty: .MOV, .MPEG4, .MP4, .AVI alebo .WMV. Práce je potrebné odovzdať do 22. septembra 2023 Ing. Janke Andrisovej.

Prvé tri ocenené diela v školskom kole získajú vecné ceny a postupujú do národného kola.

Podrobnejšie informácie nájdete v štatúte súťaže.

Štatút súťaže