• Reč tela

• Dňa 29. 09. 2022 sa žiaci štvrtého ročníka zúčastnili workshopu s názvom "Reč tela", ktorým ich sprevádzal Ing. Dávid Vrtaňa. Všetci účastníci si prednášku užili a naučili sa o reči tela, ako čítať jednotlivé výrazy tváre alebo gestá, ako odhaliť klamára alebo ako sa nedať zmanipulovať.

• Burza povolaní

• V stredu, 20.septembra 2022, sa vybraní žiaci IV.A a IV.B zúčastnili burzy povolaní v Námestove, na ktorej predstavili našu školu žiakom končiacich ročníkov ZŠ. Burzy sa zúčastnilo veľa žiakov aj s rodičmi a mnohí z nich prejavili záujem o štúdium na našej škole.

• Škola priateľská k zdravotne znevýhodneným

• Riaditeľka školy sa 20. 09. 2022 zúčastnila v zasadačke Mestského úradu na odovzdaní Certifikátu zariadeniam priateľským k zdravotne znevýhodneným v meste Dolný Kubín. Certifikát bol priznaný škole na základe mapovania odstrániteľných bariér vo verejných inštitúciách, ktoré realizovali členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu telesne postihnutých v D. Kubíne v rámci Európskeho týždňa mobility. Na podujatí riaditeľka školy podpísala Memorandum o spolupráci pri znížení bariér pre znevýhodnených a zdravotne postihnutých spoluobčanov mesta.

• Aktualizačné vzdelávanie

• Aktualizačné vzdelávanie je súčasťou celoživotného vzdelávania pedagogických a odborných zamestnancov, je prostriedkom ich profesionálneho rozvoja. Uskutočňuje sa v súlade so zákonom č. 138/2019 Z. z. v znení neskorších noviel.
            Dňa 16. septembra 2022 absolvovali pedagogickí zamestnanci pod vedením lektorky Mgr. Janky Kurnotovej aktualizačné vzdelávanie na témy Portfólio – nástroj diagnostiky žiaka a Portfólio pedagogického zamestnanca. Žiacke portfólio môžeme považovať nielen za alternatívny hodnotiaci nástroj, ale predovšetkým poskytuje komplexný obraz o napredovaní žiaka v škole. Preto, na začiatku školského roka, stojí pre nami výzva viesť žiakov k budovaniu si portfólia svojich prác a úspechov, a tak podporovať ich spoluzodpovednosť za učenie sa a dosahovanie stále lepších vedomostí a zručností vo svojom štúdiu.

Dňa 09. 09. 2022 sa žiaci 1. a 2. ročníka zúčastnili účelového cvičenia, v rámci ktorého  navštívili Bajčiovskú vežu v Gäceli, Lazy nad Oravskou Porubou a oblasť Kuzmínovo. Počas cvičenia žiaci plnili rôzne zaujímavé úlohy.

• Kurz ochrany života a zdravia

Začiatkom septembra sa konal ,,Kurz ochrany života a zdravia", zameraný na rozširovanie vedomostí a praktických zručností na ochranu zdravia a života. Kurz prebiehal formou praktických cvičení a prednášok o poskytovaní prvej pomoci, civilnej a protipožiarnej ochrane. Prostredníctvom kurzu sme sa zapojili do aktivít Európskeho týždňa športu, a to v duchu kampane #BeActive, ktorá má nabádať k pohybu. Naši študenti formou turistických prechodov spoznali okolie Dolného Kubína a na raftoch splavili rieku Orava. Na základe daných aktivít si žiaci zlepšili schopnosti tímovej spolupráce.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• Dňa 05. 09. 2022 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie nového školského roka. Žiaci sa stretli na školskom dvore, kde si dôstojne vypočuli hymnu Slovenskej republiky a následne príhovor pani riaditeľky, ktorá srdečne privítala všetkých žiakov a celý pedagogický zbor. Po skončení slávnostného otvorenia sa žiaci so svojimi triednymi učiteľmi presunuli do tried, kde pokračovali úvodnými triednickými hodinami.

Všetkým prajeme školský rok plný vedomostí, úspechov a zážitkov.