• Basketbal- víťazi okresného kola

• Dňa 23. 1. 2024 sa na Gymnáziu P. O. H.  v Dolnom Kubíne uskutočnilo okresné kolo v basketbale žiakov stredných škôl. Našu školu reprezentovalo 7 členné družstvo, ktorému sa  podarilo vybojovať prvé miesto a získať tak postup do regionálneho kola. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 17. januára 2024 sa víťazi školských kôl olympiády v anglickom jazyku opäť stretli na pôde našej školy, aby si otestovali rečové zručnosti a jazykové schopnosti v anglickom jazyku. Celkovo sa zúčastnilo 5 škôl a súťažilo sa v 3 kategóriáh. Našu školu reprezentovali  Karin Kačiaková z   I. B triedy, ktorá obsadila 3. miesto a Alexandra  Bakošová zo IV. A triedy, ktorá obsadila 2. miesto. Za účasť a reprezentáciu školy im ďakujeme.

• Mladý Európan OA vyhodnotenie on-line školského kola

• V termíne 17. 11. – 29. 12. 2023 prebehla na škole súťaž „Mladý Európan OA“. Súťaž bola určená pre študentov 1. - 3. ročníka a pozostávala z 5 kôl, ktoré  prebiehali on-line. Do prvého kola sa zapojilo 54 študentov, ale postupne to mnohí vzdávali. Všetkých 5 kôl súťaže absolvovalo 25 študentov. V on-line časti súťaže boli najúspešnejší študenti: Ľubomír Mäsiar, Nina Jurovčíková, Karolína Antušáková, Samuel Fajber, Natália Miškovičová, Liliana Kubáňová, Natália Jendrašíková, Tatiana Laššáková, Sára Olašáková, Eliška Pjenteková a Samuel Mazúr, ktorí postupujú do finále školského kola. To prebehne prezenčne v mesiaci február a študenti v ňom zabojujú o hodnotené vecné ceny. Víťazi on-line kola súťaže – Ľubomír Mäsiar, Nina Jurovčíková, Karolína Antušáková a Samuel Fajber zároveň získali aj možnosť zúčastniť sa pracovného pobytu Euroscola v Európskom parlamente v Štrasburgu koncom januára 2024.