• Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne je školou s veľmi dobrými výsledkami žiakov

• Naša škola sa v rámci hodnotenia stredných škôl INEKO umiestnila na veľmi peknom 11. mieste v rámci SOŠ Žilinského kraja. Škola dosiahla hodnotu 6,4, čo ju zaraďuje medzi školy s veľmi dobrými výsledkami žiakov. Hodnotenie sa robí na základe kritérií, ktorými sú – EČ a PFIČ MS, mimoriadne výsledky žiakov v súťažiach, olympiádach a medzinárodných projektoch a nezamestnanosť absolventov.
            Hodnotenie je veľmi dobrou pomôckou pre rodičov a žiakov pri výbere dobrej strednej školy. Umiestnenie, ktoré sme dosiahli, je pre nás motiváciou za naše snaženie a povzbudením do budúcnosti, aby sme naďalej pokračovali v úspešnom napredovaní. Podrobnejšie informácie tu.

• „Všetko, čo neviete o ekonomike, financiách a marketingu a báli ste sa opýtať...“

• Dňa 30. 1. 2023 sa žiaci IV.B zúčastnili cyklu prednášok, ktoré organizovala Katedra ekonomiky Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity v Žiline v spolupráci so Žilinskou regionálnou komorou SOPK.

na témy:

• Štatistika nemusí byť nuda
            • Finančná gramotnosť
            • Deväť životov internetu vecí
            • Byť zodpovedný, či nebyť zodpovedný – spoločensky zodpovedné podnikanie
            • Kuchynská kniha finančných podvodov
            • Zábava a kiksy v reklame

Dané prednášky rozšírili vedomosti našim žiakom a motivovali ich k ďalšiemu štúdiu na vysokej škole.

• Veľký úspech Damiána Matisa

• V októbri minulého roku usporiadal tím EPASu školské kolo súťaže „Ako eurofondy pomohli môjmu regiónu a mestu 2022“.  Cieľom súťaže bolo originálnou formou zviditeľniť finančnú pomoc zo štrukturálnych fondov EÚ v mestách a regiónoch Slovenska. Do školského kola študenti prihlásili 62 videospotov, z ktorých porota ocenila 6 najlepších a poslala ich do národného kola súťaže, organizovanej Úradom vlády SR.

Naši študenti sa nedali zahanbiť ani v celoslovenskom kole. Študent 2. ročníka Damián Matis (víťaz školského kola) sa so svojim spotom „Ako eurofondy pomáhali v obci Babín“ umiestnil na vynikajúcom 2. mieste. Dňa 27. januára 2023 bol pre Damiána aj školu významný deň. Z rúk pána Petra Maleca z Úradu vlády Slovenskej republiky si Damián prevzal diplom a vecnú cenu – tablet.  Damiánovi blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy. Víťazný spot môžete vidieť TU.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku sa tohto roku konalo 19. januára 2023. Ide o postupovú súťaž, takže v okresnom kole sa stretli víťazi školských kôl. Celkovo sa zúčastnilo 5 škôl a súťažilo sa v 3 kategóriách. Našu školu reprezentovali Nina Jurovčíková z I.A triedy a Lenka Šprláková zo IV.A triedy. Obidve žiačky sa umiestnili na 3. mieste. Ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy.

• Ekonomická olympiáda - 6.ročník

• V termíne 5. 12. do 16. 12. 2022 sa žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka zapojili do školského kola  Ekonomickej olympiády – celoslovenskej súťaže z ekonómie a financií. Cieľom súťaže je vyhľadávať nadaných budúcich ekonómov a následne ich podporovať v rozvoji, vytvoriť im dobrý odrazový mostík pre ďalšie štúdium, prax a kariéru.

Do krajského kola, ktoré sa bude konať 14. 2. 2023 v Žiline (UNIZA), postúpili:

• Táňa Strečoková – III.B
            • Júlia Bušová – IV.B
            • Sára Parížová – III.A
            • Mária Badínová – III.A
            • Sandra Boškajová – III.A
            • Sofia Hrindová – II.A

Dievčatám gratulujeme k postupu.