• Erasmus + zahraničná odborná prax

• V dňoch 13. 4 - 4. 5. 2024 sa 14 žiakov 3. ročníka zúčastnilo trojtýždňovej odbornej praxe v rámci projektu Erasmus+ v meste Héraklion na gréckom ostrove Kréta.

Okrem získaného dokladu Europass mobility si žiaci zdokonalili odborné aj jazykové schopnosti na rôznych pracoviskách.

Počas praxe mali žiaci tiež príležitosť spoznať kultúru tejto krajiny, kontaktovať sa s ľuďmi z odlišného prostredia a zažiť jedinečné dobrodružstvo, ktoré im Erasmus+  umožnil.

• Erasmus + spoznávanie Kréty

V rámci zahraničnej odbornej praxe sme počas víkendov spoznávali Grécko. V sobotu sme sa stretli pred Historickým múzeom Kréty. Absolvovali sme jeho prehliadku za pomoci prehrávacích zariadení v anglickom jazyku. Následne sme sa presunuli s tunajšou členkou tímu  Erasmu+ Mariou Dretaki k hrobke najznámejšieho gréckeho spisovateľa a filozofa 20. storočia Nikosa Kazantzakisa.

Na záver nás Maria zaviedla do pracovne agentúry, kde každý z nás vypracoval  dotazník ohľadom zahraničnej praxe.  V nedeľu sme navštívili Archeologické múzeum v Heraklione a následne  sme obdivovali krásy centra mesta Heraklion.

• Erasmus+, prípravná návšteva riaditeľky školy v Španielsku

V dňoch 14. 06. – 18. 06. 2024 realizovala riaditeľka školy Ing. Vilma Janotíková prípravnú návštevu odbornej zahraničnej praxe v Španielsku, v meste Alicante.
            Realizovaná služobná cesta bola zameraná na  monitorovanie podmienok praxe pre žiakov školy v rámci projektu Erasmus+, Mobilita jednotlivcov, sektor Odborné vzdelávanie a príprava.
            Pred začiatkom pobytu bol dohodnutý plán prípravnej návštevy. Účelom služobnej cesty bola návšteva hostiteľskej agentúry Universal Mobility. Po vzájomnom dohodnutí termínu odbornej praxe, nasledovala prehliadka jednotlivých pracovísk, na ktorých budú žiaci vykonávať odbornú prax a príprava obsahu odbornej praxe a vzdelávacích výstupov.
            V rámci návštevy a kontroly pracovísk pre zahraničnú prax žiakov riaditeľka školy komunikovala predovšetkým  náplň práce žiakov, z dôvodu rozvoja odborných kompetencií. Predmetom jednania s hostiteľskou agentúrou boli podmienky ubytovania, stravovania, návšteva kultúrnych pamiatok a oboznámenie sa s možnosťami dopravy v meste Alicante.
            Cieľ zahraničnej pracovnej cesty bol splnený, všetky vopred naplánované aktivity boli realizované a tak boli vytvorené podmienky na pobyt žiakov a pedagogických zamestnancov v Španielsku.

• Radlinského 1725/55,
        026 01 Dolný Kubín