• Úspech na regionálnom kole HK

• Dňa 22. apríla 2022 sa  víťazní recitátori zo školského kola HK zúčastnili regionálneho kola Hviezdoslavovho Kubína.

Zožali úspech a umiestnili sa takto:

Poézia:

2. Romana Vrábľová III. A

3. Sára Bartkoviaková I. A , Annamária Kolejáková I. B

Próza:

1. Karin Jurkuľáková I. A

2. Adam Michalica I. A

Karin Jurkuľáková postupuje do krajského kola v Martine. Všetkým blahoželáme a Karin držíme palce v ďalšej reprezentácii.

• Svetový deň zdravia

• V dňoch 12. 4. a 13. 4. 2022  si pripomíname Svetový deň zdravia. V spolupráci s odborníkmi z RÚVZ a s  pedagógmi a študentami zo Strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne sme pre našich žiakov pripravili edukačno-preventívne  aktivity, na ktorých sa interaktívnym spôsobom dozvedeli dôležité informácie o prevencii a zdravom životnom štýle.

• Okresné kolo v basketbale

• Dňa 13. 4. 2022 sa v Gymnáziu P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne konalo okresné kolo v basketbale žiakov. Naši žiaci dobre konkurovali súperom a vybojovali si pekné 3. miesto. Ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy.

• Silná ruka stredoškolákov

• V piatok 8. 4. 2002 sa nadšenci armwrestlingu opäť stretli na Silnej ruke stredoškolákov stredoslovenského kraja. Takmer 80 účastníkov súťažilo v 4 mužských  a 2 ženských kategóriách. Za našu školu nastúpilo 8 súťažiacich z toho 3 dievčatá, ktoré si vybojovali postup na celoslovenské kolo. Martina Jurigová skončila na 6. mieste, Lýdia Kňazúrová na 4. mieste a najväčšie očakávania naplnila Patrícia Kšenzuláková, ktorá si vybojovala zlato. Zúčastneným gratulujeme a ďakujeme.

• Rozbehni sa! - vyhodnotenie

• V spolupráci s agentúrou Rozbehni sa! naše žiačky Simona Hojová a Šárka Zrnčíková z III. B triedy ukončili svoj podnikateľský zámer – prenosný dámsky bodyguard Sosík, s.r.o. a zúčastnili sa záverečného vyhodnotenia. Výsledky ich práce si môžete pozrieť:

Dievčatám ďakujeme za aktívnu prácu a prajeme stále nadšenie pri napĺňaní ich podnikateľských aktivít.

• Podnikový hospodár

• V pondelok 4. 4. 2022 sa konalo celoslovenské kolo Olympiády Podnikový hospodár, ktorú organizovala Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity Bratislava so sídlom v Košiciach. Našu školu reprezentovala Andrea Šimalová z III. B triedy, ktorá sa  stala víťazkou individuálneho kola našej školy /zúčastnili sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka/. Aj napriek tomu, že sa  Andrea Šimalová neumiestnila v prvej TOP 3 v celoslovenskom kole, ďakujeme za účasť.

• Pamiatka na počesť P. O. Hviezdoslava

• Dňa 6. 4. 2022 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.

Porota v zložení Mgr. D. Vicáňová, Mgr. J. Gvoždiaková a žiačka IV. A Ema Šárfyová si vypočuli 16 recitárov z triednych kôl.

Výsledky:

Poézia:

1. Vrábľová Romana III. B

2. Bartkoviaková Sára I. A

3. Kolejáková Annamária I. B

Próza:

1. Jurkuľáková Karin I. A

2. Laššáková Tatiana I. B

3. Michalica Adam I. A

Všetkým blahoželáme. Postupujúcim na okresné kolo HK, ktoré sa bude konať dňa 22. 4. 2022 v Dolnom Kubíne, držíme palce.