• Informácie k otvoreniu školy od 22. 02. 2021

• Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme  Vám,  že od 22. 02. 2021 začíname s prezenčným spôsobom výučby  žiakov 4. ročníka. Vyučovanie začína ráno 7.30 hod. Rozpis rozvrhu Vám bude zaslaný prostredníctvom systému Edupage.

Podmienkou otvorenia školy je pretestovanie žiakov 4. ročníka a zamestnancov školy.  Vhodný termín testovania pred nástupom do školy je od 19. 02. 2021 do 21. 02. 2021, prosíme žiakov aby sa testovali v zriadených MOM v jednotlivých mestách, alebo v mieste svojho bydliska, pretože škola nebude zabezpečovať testovanie.

Školská jedáleň bude otvorená od pondelka 22. 02. 2021 – prihlasovať sa môžete prostredníctvom stravovacieho systému cez web školy alebo prostredníctvom e-mailu: skolskajedalenoadk@gmail.com  - potrebné je  uviesť meno, priezvisko a dátum požiadavky na stravu.

Cudzí stravníci a žiaci vzdelávajúci sa dištančne, zatiaľ (až do odvolania), nemajú nárok na stravovanie v školskej jedálni.

Školský internát nebude poskytovať svoje služby.

Pri ceste do školy svoj pohyb žiaci  preukazujú okrem iného  aj výpisom z vysvedčenia.

V prípade nejasností kontaktujte triedneho učiteľa alebo vedenie školy.

Ing. Antónia Bedleková
            zástupkyňa riaditeľky školy pre výchovu a vzdelávanie

• 2% dane z príjmu

• Milí rodičia, priatelia našej školy.

V mene neziskovej organizácie Ekonóm, ktorého cieľom je podporovať aktivity žiakov Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne, Vás chcem požiadať o darovanie 2% z dane z príjmu.

NO Ekonóm aj vďaka Vašim príspevkom pomáha vytvoriť pre žiakov program a organizovať aktivity nad rámec školského vzdelávacieho programu – finančne podporuje exkurzie, spolupodieľa sa pri podávaní a realizácii malých projektov, odmeňuje úspešných žiakov, spolufinancuje nákup odbornej literatúry, zabezpečuje kultúrne podujatia a podporuje dobrovoľnícku aktivitu žiakov.
            Verím, že aj v tomto kalendárnom roku, spolu s Vami, dokážeme robiť dobré veci v prospech Vašich detí.

S úctou a vďakou

Ing. Michal Batuna

riaditeľ NO Ekonóm pri OA DK

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2%(3/) zaplatenej dane 2020

Vyhlásennie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby 2020

• Postup na slovenské kolo v spracovaní informácií na počítači

• V mesiaci február sa tradične organizuje krajské kolo súťaže v spracovaní informácií na počítači. V školskom roku 2020/2021 sa súťaž uskutočnila online.

Naši študenti, pod vedením Mgr. Jána Pilka a Mgr. Tatiany Antalovej v disciplíne wordprocesing získali výborné umiestnenie:

1. miesto - Monika Kaukičová, IV. B,  percento dosiahnutých bodov  92,19 %

2. miesto - Rastislav Bomba, IV. A, percento dosiahnutých bodov  84,68 %

Obidvaja študenti postupujú na celoslovenské kolo súťaže, ktoré sa uskutoční v marci. Študentom gratulujeme, ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy a prajeme im veľa úspechov v celoslovenskom kole.

• Úspech cvičnej firmy CK Oraving na veľtrhu v Žatci

• CF CK Oraving s.r.o., c. f. sa zúčastnila pod vedením pani Martiny Pukáčovej na 8. regionálnom veľtrhu firiem v Žatci dištančnou formou. Spomedzi 61 českých a slovenských firiem sme sa umiestnili nasledovne:

5. miesto - súťaž o Najlepšiu webovú stránku
            27. miesto - súťaž o Najlepší leták
            33. miesto - súťaž o Najlepšie logo

Ďakujeme za  reprezentáciu.

• Opustil nás kolega Zoroslav Gajdoš

• Smútočné oznámenie o úmrtí kolegu Zoroslava Gajdoša

Dňa 21. februára 2021 nás opustil kolega Zoroslav Gajdoš, ktorý pracoval na našej škole ako pedagóg. Pána Gajdoša si budú kolegovia a priatelia pamätať ako obetavého a priateľského človeka.

Venujme mu tichú spomienku.

Česť jeho pamiatke!

• Vážení rodičia, milí žiaci,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že žiaci 4. ročníka budú naďalej v období od 08. 02. 2021 do 12. 02. 2021 pokračovať v dištančnej forme vzdelávania.

Návrat do školy po jarných prázdninách bude závisieť od vývoja pandemickej situácie a bude Vám s predstihom oznámený.

• Maturitné skúšky v školskom roku 2020/2021

• Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR zo dňa 04. 01. 2021 sa maturitné skúšky upravujú v školskom roku 2020/2021 takto:

1. Externá časť maturitnej skúšky sa ruší, konkrétne z vyučovacích predmetov slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, matematika.
            2. Písomná forma internej časti maturitnej skúšky (konkrétne slohová práca z vyučovacích predmetov slovenský jazyk a literatúra a esej z cudzích jazykov) sa uskutoční v termíne od 12. 04. 2021. Presný termín určí Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR do 31. 03. 2021.
            3. Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky sa uskutoční v termíne od 20. 04. - 22. 04. 2021.
            4. Ústna forma internej časti maturitnej skúšky  - uskutoční sa v termíne od 24. 05. - 28. 05. 2021,   z predmetov-  slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk – anglický jazyk, teoretická časť odbornej zložky maturitnej skúšky.
          • Pociťujete psychické ťažkosti v súvislosti s pandémiou COVID-19?

• Aj v tomto náročnom období sú v poradenských zariadeniach tímy odborníkov - psychológov, špeciálnych pedagógov, sociálnych pedagógov, ktorí podľa potrieb rodiča, dieťaťa/žiaka, klienta, v súčasnosti dištančnou formou, zabezpečujú odborné konzultácie, poradenstvo, krízovú intervenciu, terapiu, preventívne aktivity.

• Krízová linka pomoci – internetová poradňa pre mladých - nonstop, anonymne, bezplatne
            • Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Dolný Kubín
              e-mail: cpppapdk@gmail.com., prevencia@cpppapdk.sk
            • Linka detskej istoty – www.ldi.sk
        • Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• 20. januára 2021 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku, ktoré v tomto roku prebiehalo formou online testu. Našu školu reprezentovali dve žiačky tretieho ročníka, Tatiana Pikošová a Klaudia Gavendová. Obom žiačkam sa výborne darilo a postúpili do krajského kola. Dievčatám blahoželáme.