• Job shadowing

• Program Erasmus+ v sektore odborného vzdelávania a prípravy umožňuje aj profesionálny rast  zamestnancov. My sme pre našich zamestnancov v tomto projekte volili formu pozorovania (job shadowingu) v školách a rôznych inštitúciách.

V termíne 6. – 13. júna 2022 sa štyri vyučujúce školy zúčastnili job shadowingu v Portugalsku v nádhernom meste Braga. Hosťujúcou organizáciou bola naša sprostredkujúca organizácia BragaMob, ktorá pre nich pripravila pobyt nabitý množstvom nových informácií. Učitelia sa oboznámili so štúdiom na dvoch odborných školách, kde absolvovali zaujímavé prezentácie o práci na projektoch a aj samotnom vyučovaní. Ďalšie aktivity boli zamerané na hospitáciu a pozorovanie  práce vo firmách – cestovná kancelária, realitná kancelária a dobrovoľnícka organizácia. Zvyšné dni boli venované spoznávaniu kultúrnych a historických pamiatok regiónu Bragy.

V termíne 18. – 25. septembra 2022 sa dve vyučujúce zúčastnili job shadowingu v Českej republike – v meste Liberec. Ich hosťujúcou organizáciou bola Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky v Liberci. Náplňou mobility boli hospitácie na vyučovaní odborných predmetov v škole a pozorovanie pri práci vo firmách - Lis-Liberec, s. r. o.; UVM Interactive, s. r. o.; GEROtop spol. s r. o. – Česká republika.  Súčasťou bolo aj spoznávanie historických a kultúrnych pamiatok Liberca a okolia.