• Odborná prax študentov – 2. turnus

• Už druhýkrát v tomto kalendárnom roku vycestovali 13 žiakov štvrtého ročníka na zahraničnú odbornú prax. Uskutočnila v termíne 19. septembra – 16. októbra 2022.  Hosťujúcimi krajinami bolo opäť Portugalsko a k nemu pribudla aj Česká republika .

Desať žiakov vykonávalo odbornú prax v Portugalsku, v podnikoch cestovného ruchu -  PicotoAdventure Park, MuseudosBiscainhos a  Casados Coimbras. Podniky sme vyberali s v spolupráci s našou zahraničnou sprostredkujúcou organizáciou BragaMob. Zahraničná mobilita bola  zameraná na získavanie nových kompetencií, a to nielen v pracovnej a jazykovej oblasti, ale aj v oblasti spoznávania histórie a kultúry hostiteľskej krajiny. Okrem pracovných povinností mali naši žiaci možnosť spoznať aj dve najväčšie portugalské mestá Lisabon a Porto, hraničné mesto Valença do Minho a na pobreží Atlantického oceánu španielske mesto Vigo.

Tri žiačky v tom istom termíne vykonávali odbornú prax v Českej republike, v meste Liberec. Pracoviská sme zabezpečili v spolupráci s našou partnerskou školou - Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky. Žiačky pracovali vo firmách - Lis-Liberec, s. r. o.; UVM Interactive, s. r. o.; GEROtop spol. s r. o. – Česká republika.  Náplňou ich odbornej praxe boli administratívne a účtovnícke práce a činnosti pri tvorbe webových stránok. Súčasťou ich pobytu bol samozrejme aj kultúrny program – spoznávali krásne historické mesto Liberec, Frýdlant, navštívili Prahu, nemecké Drážďany, ale tiež absolvovali turistickú vychádzku na Ještěd, či návštevu divadelného predstavenia