• Európsky deň jazykov

• Európsky deň jazykov sme tento školský rok oslávili netradične. Každá trieda dostala za úlohu zhotoviť čo najvýstižnejší poster o Londýne v anglickom jazyku. Triedy boli rozdelené na viacero skupín, pričom do školského kola bol vybraný jeden najlepší poster. Porota vybrala  postery na základe kreativity, obsahu a odmenila ich autorov hodnotnými cenami. Hlavné ceny získali triedy II.A a III.A. Víťazom blahoželáme! Ďakujeme vyučujúcim cudzích jazykov za zorganizovanie zaujímavého a poučného podujatia.

• Rozbehni svoje podnikanie

• 21. októbra 2021 žiaci predmetu Cvičná firma, pod vedením pani Pukáčovej, úspešne absolvovali test z podnikania. Následne  si prevzali diplomy v rámci projektu Rozbehni sa!. Samotný projekt je orientovaný na nájdenie podnikateľského nápadu a overenie si, či je dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis. Úspešní rozbiehači  sa tešia na ďalšie pokračovanie projektu s názvom  Mám nápad! a možnosť ho aj reálne uskutočniť, tzn. začať podnikať s podporou a pomocou skúsených podnikateľov.

• Výchova k podnikaniu prostredníctvom cvičných firiem

• Dňa 20. 10. 2021 sa naši žiaci zúčastnili na prezentačnom dni cvičných firiem, ktoré organizovala Obchodná akadémia Poprad. Cieľom bolo predstavenie cvičných firiem a práce v nich pomocou krátkej prezentácie samotnými žiakmi. Bola to cenná skúsenosť, ktorá poukázala na aktívny prístup žiakov k podnikaniu.

• Erasmus days

• Dni Erasmu sú prezentáciou skúseností a zážitkov z programu Erasmus+. V tomto roku sme sa aj my zapojili do Erasmus komunity a 14. októbra 2021 sme zorganizovali na škole Erasmus day. Študentky, ktoré sa zúčastnili zahraničnej odbornej praxe v Portugalsku v júni 2021, sa podelili s mladšími spolužiakmi o svoje skúsenosti, zážitky a dojmy z pobytu a tiež ich motivovali, aby sa o účasť na zahraničnej odbornej stáži uchádzali.

Škola získala v roku 2021 akreditáciu na Erasmus a bude môcť v nasledujúcich siedmich rokoch vysielať na zahraničnú odbornú prax svojich študentov. Preto súčasťou Erasmus day bola aj prezentácia nového programového obdobia programu Erasmus+ a príležitostí, ktoré tento program mladým ľuďom ponúka.

• Vážení rodičia,

za účelom zníženia rizika šírenia ochorenia COVID-19, Vám oznamujeme, že triedne rodičovské združenie sa bude konať  v období od  11. 10. 2021  - 15. 10. 2021 on-line formou. Vaši triedni učitelia Vás budú kontaktovať.

Ing. Vilma Janotíková, riaditeľka školy