• Základné informácie

• Prihláška a odhláška internát - pdf

Výchovný program

Vnútorný predpis o podmienkach ubytovania v školskom internátedodatok č.1 k VP o podmienkach ubytovania v školskom internáte

Kritéria prijatia do školského internátu

Čestné prehlásenie

Charakteristika školského internátu

Školský internát je súčasťou Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne (ďalej len internát). Internát poskytuje výchovu, vzdelávanie a stravovanie pre  žiakov zo stredných škôl v meste. Ubytovacia kapacita je 90 miest. V internáte sú 4 výchovné skupiny. Internát je umiestnený v centre mesta v samostatnej budove. Jeho poloha umožňuje komfortný prístup ku všetkým dôležitým miestam, ako sú železničná a autobusová stanica, pošta, obchodné centrá, kultúrne a športové inštitúcie. Vzdialenosť od internátu ku školám, ktoré žiaci navštevujú im umožňuje nestrácať čas a energiu dlhým cestovaním, čo je obzvlášť výhodou v zimných mesiacoch.

Internát prešiel v roku 2012 kompletnou rekonštrukciou. V budove je 30 trojposteľových izieb,  knižnica, 2 študovne, 3 spoločenské miestnosti, posilňovňa, kuchynka (vybavená kuchynským riadom, chladničkou, mikrovlnnou rúrou..). Na každom poschodí majú žiaci k dispozícii chladničku, rýchlovarnú kanvicu a mikrovlnnú rúru, ktoré slúžia na prípravu jednoduchých jedál a nápojov. Sprchy a sociálne zariadenia sú spoločné, ale každá izba má vlastné umývadlo. Súčasťou internátu je školská jedáleň (nachádza sa priamo v budove).
          Pre zabezpečenie kvalitnej výchovno-vzdelávacej činnosti je školský internát vybavený počítačmi, laserovými tlačiarňami, mediálnymi nosičmi, športovým vybavením, a rôznorodým materiálom na tvorivú výchovno-vzdelávaciu činnosť. V každej izbe je prípojka na internet.

Ciele a poslanie školského internátu

Cieľmi výchovy a vzdelávania mimo vyučovanie je umožniť každému žiakovi:
          1. Zlepšovať výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov formou:
          • autonómnej zodpovednej prípravy na vyučovanie,
          • dobrovoľnej účasti na výchovno-vzdelávacej činnosti vo voľnom čase orientovanej na rozvoj vedomostí, zručností a postojov získaných na vzdelávaní v škole.
          1. Získať vzťah k celoživotnému vzdelávaniu.
          2. Rozvíjať individuálne záujmy a potreby.
          3. Rozvíjať komunikačné kompetencie.
          4. Rozvíjať sociálne kompetencie.
          5. Rozvíjať občianske kompetencie.
          6. Rozvíjať kultúrne kompetencie.
          7. Rozvíjať talent a špecifické osobnostné schopnosti.

Zameranie internátu:

V internáte uznávame hodnoty humanizmu, spolupráce, zodpovednosti, autonómie a akceptácie.
          Chceme byť internátom, v ktorom:
          • je realizované právo  na slobodu a sebarealizáciu žiakov,
          • je rozvíjané nadanie, talent a schopnosti každého jedinca,
          • sa ubytovaní žiaci cítia šťastne a spokojne,
          • vládne atmosféra vzájomnej úcty a rešpektu,
          • žiaci nájdu prostredie podpory a pomoci pri riešení študijných a osobných problémov,
          • nájdu bohatú ponuku činností na zmysluplné využitie voľného času,
          • sa žiaci naučia aktívnemu a tvorivému spôsobu života,
          • sú rodičia žiakov spokojní a majú záujem efektívne sa podieľať na živote ŠI.
          Cena

Platba za ubytovanie je 50,- € mesačne a uhrádza sa do 20. dňa mesiaca pred mesiacom ubytovania na účet č.: 7000482830/8180, IBAN: SK31 8180 0000 0070 0048 2830

Ubytovacia kapacita školského internátu: 90

Počet a identifikácia žiadateľov o ubytovanie: 0