• Školský rok 2020/2021

• Názov vzdelávacieho programu: Manažment osobných financií, poznaj svoje peniaze

Lektor vzdelávacieho programu: Ing. Kvetoslava Dankova, Nadácia pre deti Slovenska

Forma aktualizačného vzdelávania: dištančná (online)

Termín: 10. novembra – 15. decembra 2020

Rozsah vzdelávacieho programu: spolu 9 hodín, z toho 9 hodín dištančne

Spôsob ukončovania a požiadavky na ukončenie vzdelávania: absolvovanie školenia v rozsahu min. 80 %

Hlavný cieľ:

• V súlade s cieľom Plánu profesijného rozvoja PZ na roky 2019 - 2023 používať nové trendy vo vyučovaní finančnej gramotnosti v súlade s Národným štandardom finančnej gramotnosti a tým rozvíjať zvyšovanie profesijných kompetencií učiteľov.

Čiastkové ciele:

• získať nové informácie a zručnosti v práci s webstránkou www.poznaj.sk  z pohľadu pedagogického zamestnanca a aplikovať ich vo výuke jednotlivých predmetov,
          • využívať systematicky aktuálne informácie z webstránky v praxi - bežnej práci učiteľa a žiaka,
          • zistiť spätnú väzbu a názory od žiakov.

Obsah a rozsah vzdelávacieho programu:

• Oboznámenie s webstránkou
          • Využívanie aktuálnych informácií
          • Aplikácie pri výuke

Hodnotenie aktualizačného vzdelávania:

Vzdelávania sa zúčastnilo 25 pedagogických zamestnancov školy. Na záver vzdelávania účastníci poskytli spätnú väzbu, v ktorej hodnotili či vzdelávanie splnilo ich očakávania, pripravenosť lektora a využiteľnosť získaných vedomostí a zručnosti v pedagogickej praxi.

Získané poznatky využijú pedagogickí pracovníci pri vyučovaní predmetu Manažment osobných financií v 1. ročníku obchodná akadémia – duálne vzdelávanie a tiež vo vyučovaní ďalších predmetov, ako prierezovú tému.