• Pokyny

• Pokyny pri nástupe do školského internátu

Adresa: Školský internát, Obrancov mieru 1777/9 , 026 01 Dolný Kubín
          Mailová adresa:  skolskyinternatoadk@gmail.com
          Kontakt:
          Mgr. Jiřina Jonáková, vedúca vychovávateľka                       0907 712 434
          Nástup do školského internátu (ďalej ŠI) je deň pred začiatkom školského vyučovania od 16,00 – 20,00 hod.
          V prípade nezáujmu o ubytovanie v školskom internáte, nás informujte písomne (odhláška zo ŠI: www.oadk.edupage.org  : otoríte časť škola/školský internát/základné informácie).
          Rozhodnutie o prijatí Vášho dieťaťa do ŠI bude vydané na základe uhradeného poplatku za ubytovanie v hodnote 50,-€, ktoré je potrebné uhradiť najneskôr do konca júla príslušného školského roka.
          Pri nástupe do ŠI si žiaci prinesú:
          • Rozhodnutie o prijatí
          • Doklad o zaplatení príspevku na ubytovanie v hodnote 50.-€
              • (č. účtu: 7000482830/8180, IBAN: SK31 8180 0000 0070 0048 2830)
          • Fotografiu rozmeru 3x4cm (noví žiaci)
          • Potvrdenie o trvalom pobyte (noví žiaci)
          • Potvrdenie ošetrujúceho lekára
          • Rodičmi podpísané prehlásenie
          • Prezuvky
          • Posteľnú bielizeň
          • Osobné hygienické potreby
          • Uterák a osušku
          • Toaletný papier
          • Príbor a tanier do mikrovlnky (bez ozdôb)
          • Zálohu za izbu (10.-€)
          Počas pobytu v ŠI je žiak povinný plniť podmienky stanovené platným vnútorným poriadkom.
          Žiak je povinný nahradiť všetky škody, ktoré v školskom internáte spôsobil úmyselne, alebo z nedbanlivosti.
          V prípade nezaplatenia poplatku za ubytovanie v sume 50,- € v stanovenom termíne (do 20. dňa v mesiaci vždy mesiac vopred - § 117 ods. (5) školského zákona č. 245/2008 Z.z.), môže byť žiak vylúčený zo školského internátu.
          Žiak nemá dovolené bez vedomia vychovávateľky opustiť ŠI. Počas týždňa nemá dovolené svojvoľne cestovať domov bez podpísaného prehlásenia od rodičov.
          Výmena posteľného prádla sa uskutoční povinne jedenkrát do mesiaca, pričom žiak si prinesie čisté posteľné prádlo z domu.
          Cenné veci (šperky, elektroniku, kožené oblečenie, mobilné telefóny a pod.) a väčšie sumy peňazí si žiaci môžu priniesť len na vlastnú zodpovednosť. ŠI nezodpovedá za ich stratu, odcudzenie či poškodenie
           V ŠI je prísne zakázané fajčiť, požívať alkohol a omamné látky, alebo prísť do ŠI pod vplyvom týchto látok.

Dolný Kubín  27. 06. 2022                                                                               spracovala: Mgr. Jiřina Jonáková