• Základné informácie o súvislej odbornej praxi

• Súvislá odborná prax rozvíja odborné a praktické zručnosti žiakov 3. a 4. ročníka, nadväzuje na získané vedomosti a zručnosti z odborných predmetov a je súčasťou klasifikácie žiaka - samostatná známka na vysvedčení.

Žiaci si zabezpečujú miesto výkonu súvislej odbornej praxe individuálne vo vopred stanovenom termíne v trvaní 10 pracovných dní. V prípade, že má žiak problém – nie je si schopný zabezpečiť miesto výkonu súvislej odbornej praxe sám, pomôže mu s umiestnením škola. Uprednostňuje sa umiestnenie žiakov v súkromných organizáciách, v orgánoch štátnej správy a miestnej samosprávy /daňové úrady, úrady práce, sociálnych vecí a rodiny, Sociálna poisťovňa, zdravotné poisťovne/ a v iných organizáciách /banky/, pričom je dôležité zameranie súvislej odbornej praxe – administratívne a ekonomické činnosti.

Dokladom o uskutočnení súvislej odbornej praxe je Zmluva o poskytovaní praktického vyučovania formou súvislej odbornej praxe, ktorá je k dispozícií na stránke školy. Žiak zmluvu o poskytovaní praktického vyučovania formou súvislej odbornej praxi vyplní,  vytlačí v dvoch vyhotoveniach a dá potvrdiť zamestnávateľovi. Po potvrdení zamestnávateľom ju prinesie na potvrdenie do školy – odovzdá učiteľovi zodpovednému za súvislú odbornú prax na podpis riaditeľke školy.

Každý žiak má na súvislej odbornej praxi prideleného zamestnanca povereného vedením súvislej odbornej praxe, ktorý žiakovi pomáha a koordinuje jeho činnosť t. j. inštruktora. Žiaci počas výkonu súvislej odbornej praxe vypracujú Správu zo súvislej odbornej praxe podľa pokynov k jej vypracovaniu. Po skončení súvislej odbornej praxe ju odovzdajú – písomne aj elektronicky zodpovedným vyučujúcim do 5 pracovných dní na vyhodnotenie. Správa zo súvislej odbornej praxe je súčasťou maturitnej dokumentácie konkrétneho žiaka.