• Základné informácie

Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne v spolupráci so zamestnávateľmi sa zapája do systému duálneho vzdelávania od školského roku 2020/2021  v študijnom odbore 6317 M obchodná akadémia.

V triedach s odborom 6317 M obchodná akadémia budú mať možnosť žiaci podpísať učebnú zmluvu s vybranými zamestnávateľmi. Po úspešnom prijímacom konaní bude žiak môcť absolvovať výberové konanie u samotných zamestnávateľov a praktickú prípravu počas celého štúdia absolvovať v reálnom podnikateľskom prostredí. Podrobnejšie údaje o zamestnávateľoch nájdete v záložke zamestnávatelia.

SYSTÉM ŠTÚDIA

Duálne vzdelávanie je moderný spôsob prípravy na povolanie, v ktorom sa žiak učí, ako premeniť teoretické vedomosti na praktické priamo na pôde zamestnávateľa. Celá praktická príprava sa uskutočňuje, na rozdiel od klasického školského spôsobu výučby, v reálnych podmienkach na pracovisku praktického vyučovania, čo je vždy záruka širšieho rozvoja zručností jednotlivca v súlade s požiadavkami trhu práce. Praktické vyučovanie prebieha formou vyučovacieho predmetu odborná prax v dielni školy a u vybraných zamestnávateľov nášho regiónu, ktorí majú osvedčenie Republikovej únie zamestnávateľov o spôsobilosti pre vykonávanie praktického vzdelávania.

VÝHODY DUÁLNEHO VZDELÁVANIA:

• kvalitné vzdelávanie s ohľadom na potreby trhu práce
        • praktická príprava na povolanie v reálnych podmienkach u zamestnávateľa
        • získanie pracovných návykov, spoznanie firemnej kultúry
        • možnosť zárobku už na strednej škole

MOŽNOSTI PRACOVNÉHO UPLATNENIA:

• odborný pracovník v oblasti účtovníctva
        • odborný pracovník v oblasti personalistiky
        • odborný pracovník pre materiálové zabezpečenie, zásobovanie a expedíciu
        • všeobecný administratívny pracovník
        • administratívny pracovník v bankovom sektore
        • administratívny pracovník verejnej správy a samosprávy