25. 3. 2024

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že v termíne 10. 04. – 12. 04. 2024 sa budú konať triedne rodičovské združenia. Čas konania a program Vám zašlú triedni učitelia cez EduPage.

Tešíme sa na osobné stretnutie s Vami! Zároveň Vám želám príjemné veľkonočné sviatky naplnené láskou, radosťou a pokojom.

Ing. Vilma Janotíková

• Volejbal - okresné kolo

27. 3. 2024

Dňa 21. marca sa konalo okresné kolo vo volejbale stredných škôl MIX - zmiešaných družstiev. Našim žiakom sa darilo a podarilo sa im získať pekné tretie miesto. Ďakujeme za účasť a reprezentáciu.

• Kvapka krvi

27. 3. 2024

foto

Z príležitosti Dňa Valentínskej kvapky krvi sa 20. marca 2024 konal na Strednej zdravotníckej škole v Dolnom Kubíne odber krvi, ktorého sa zúčastnili aj naši žiac. Ďakujeme im za krásne gesto spolupatričnosti.

• Kaštieľ Kubínyi  - exkurzia
          • Kaštieľ Kubínyi - exkurzia

21. 3. 2024

foto

Dňa 20. marca 2024 sa študenti voliteľného predmetu cestovný ruch zúčastnili exkurzie v Kaštieli Kubínyi.

Kaštieľ sa nachádza vo Vyšnom Kubíne, v parku a má krásnu historickú architektúru.

Exkurzia sa konala formou prehliadky jednotlivých priestorov kaštieľa a výstav s pani kurátorkou. Dozvedeli sme o histórii vzniku kaštieľa a o tom ako prebiehali rekonštrukčné práce pri obnove kaštieľa.

• Prevencia proti AIDS

21. 3. 2024

Dňa 13. marca 2024 sa v telocvični školy uskutočnili preventívne aktivity zamerané na prevenciu proti AIDS v spolupráci s RÚVZ v Dolnom Kubíne. Na jednotlivých stanovištiach si žiaci 1. a 2. ročníka rozšírili teoretické aj praktické poznatky o danej téme. Akcia bola ukončená záverečným kvízom.

• Prevencia šikanovania a kyberšikanovania

18. 3. 2024

Dňa 12. marca 2024 sa v aule Obchodnej akadémie uskutočnila prednáška zameraná na prevenciu proti šikanovaniu a kyberšikanovaniu. Prednášajúcou bola Mgr. Katarína Kvašňovská, z oddelenia prevencie Ministersta vnútra, v Žiline. Prednášky sa zúčastnili žiaci 2. ročníka, ktorým bolo poskytnuté veľa informácií o bezpečnosti na internete.

• Armwrestling

15. 3. 2024

foto

V sobotu 9. marca sa vo Vavrečke konali majstrovstvá Slovenska juniorov v armwrestlingu. Našu školu reprezentovali žiačky: Vanesa Jurčáková v kategórii nad 60 kg, ktorá získala striebro na pravú ruku. Zuzana Kumová si odniesla striebro na pravú ruku do 60 kg a na ľavú ruku vybojovala výborné prvé miesto, čím získala titul majsterky Slovenska. Dievčatám gratulujeme za dosiahnuté umiestnenie. Držíme im palce, aby získali nomináciu na majstrovstvá Európy, ktoré sa onedlho budú konať v Bratislave.

• Moja stredná

• Cena Jana Amosa Komenského

• Ambasádorská škola EP

• Škola priateľská k dobrovoľníctvu